Kızılırmak Mh. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok No: 1/68-69
+90 312 438 46 40
+90 312 438 46 41

Fiber Optik Uygulamaları

NATUREL TEKNOLOJİ, Bilişim ve Telekom sektöründe kullanılan her türlü fiber optik sistemin dizaynı, malzeme temini, sonlandırılması, testi ve montaj sonrası bakım-işletme hizmetlerini uzun yıllar içinde edindiği bilgi ve tecrübe ile vermektedir.

Belirlenen sözleşme ve şartname koşulları çerçevesinde, iş eğitimli ve uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hizmetlerimiz;

1) Fiber Optik Altyapı Şebeke Kurulumu ve bakım hizmetleri

– Saha keşfi , servey ve Aplikasyon işlemleri,

– Geçiş Hakkı izinlerin alınması (Saha İzin, Kiralama, Protokol Hizmetleri )

– İmalat ( Mini/Klasik tranşe, konvansiyonel kazı, yönlendirebilir yatay sondaj, özel geçiş imalatları)

– Hdpe Boru Döşenmesi ve Ek odalarının (menhol) yerleştirilmesi

– F/O kablo çekilmesi, Fiber Optik kaynak (Fusion Splice)

– Fiber Optik Kablo Ölçümü (OTDR / LOSS TEST)

– İş Sonu as-build projeleri – Kabul İşlemleri

– Montaj sonrası bakım ve işletme hizmetleri

2) FTTX/ GPON şebeke Kurulumu

Bu hizmet kapsamında; Geniş Bant İnternet ve IP TV hizmetlerinin mutlak gerekliliği olan UTP, Aktif Fiber Optik ( FTTX) ve Pasif Fiber Optik ( GPON) şebekesi planlama, bina içi tesis dizaynı, kurulum, devreye alma işlerini yapmaktadır.

3) Kurumsal şebeke Kurulumu

Bu hizmet kapsamında; Fiber optik altyapı üzerinden, orta & büyük ölçekli işletmelere ve kamu kurumlarına özel, yüksek geniş bant erişim hizmeti sunulması amacıyla, Saha Surveyi, Pasif (Kazı/Kabloma) ve Aktif (Router/Switch) network altyapısının kurulması ve entegrasyon hizmeti verilmektedir.

4) POP (Varlık Noktası) Noktası Kurulumu

POP (Varlık Noktası) İçerisinde modem , switch ve Router ekipmanlarının bulunduğu, Fiber Optik ana omurgasına doğrudan bağlı ve tüm sistemlerin (iklimlendirme, enerji, altyapı,vs.) bulunduğu merkezlerdir.

NATUREL TEKNOLOJİ olarak Fiber Optik Alt yapının gün geçtikçe yaygınlaşmasını dikkate alarak fiber optik POP Noktası konusunda oldukça komple çözümler geliştiriyoruz.

Firmamız, ihtiyaç duyulan tüm alt yapının Yer Kiralama ve Sistem odası hazırlama’ dan başlayarak, malzeme temini , şebeke enerji sistemi kablolaması ve pano montajı , Sistem odası içi yükseltilmiş tavan, ups ve Aktif cihaz (Modem/ Router , Switch) montajları ve devreye almayı kapsayan tüm süreçlerini hızlı ve ekonomik olarak gerçekleştiriyoruz.

EnglishTurkey

Powered by themekiller.com